20 codziennych posiłków, które powodują raka

851

Jak możecie się domyślić, to właśnie jedzenie fast foodów stanowi główny czynnik zwiększający ryzyko zachorowania na raka i choć smakuje świetnie, w dłuższej perspektywie, może poważnie zaszkodzić zdrowiu na wiele rozmaitych sposobów. Ale to nie tylko fast foody. Istnieje wiele rozmaitych pokarmów, których nawet nie podejrzewacie o szkodliwość, a zajmują one czołowe miejsce w codziennej diecie milionów ludzi.

W tym miejscu wymieniamy 20 popularnych rodzajów żywności, które zwiększają ryzyko zachorowania na raka i przedstawiamy dużo zdrowsze alternatywy dla naszego zdrowia.

1. Napoje gazowane

Napoje gazowane są pełne cukru, a cukier to paliwo dla raka. Co więcej, zawierają też kolejny rakotwórczy składnik, tzw. barwnik karmelowy. Ten sztuczny kolor, nazywany karmelem IV, to nic innego jak silnie rakotwórcza substancja chemiczna 4-MEI (4-metyloimidazol), która powstaje jako produkt uboczny procesu opartego na amoniaku.

Alternatywy – Zamień napoje gazowane na wodę. Woda jest zawsze najlepszym wyborem, a jeśli już koniecznie musisz pić coś słodkiego, wybierz markę, która nie używa karmelu IV.

advertisement